ROOT

23 Aug / 2016

ВИКОРИСТАННЯ СТАЛЕВИХ РАДІАТОРІВ

Write By: admin Published In: ROOT Hits: 346 Comment: 0

За яких умов відбувається найкраще використання сталевих радіаторів?

Сталеві батареї призначені для використання в системах автономного опалення, які виконані з труб зі сталі та міді,поліпропіленових,металопластикових або інших синтетичних труб з антидифузійним бар'єром, де теплоносієм є вода. Застосовувати їх можна як в одно-, так і в двотрубних системах розведення. Крім того, ці опалювальні прилади можна встановлювати в так званих "соматичних" системах, але з певними обмеженнями, які випливають з характеристик їх місцевого гідравлічного опору.

Нагрівальні прилади такого типу служать для опалення житлових, офісних і виробничих приміщень, в яких відсутня шкідливий корозиційний вплив речовин, які містяться в повітрі, тобто, поверхня радіатора періодично відволожується. Їх категорично не можна використовувати в будівлях, в яких такі дії можуть мати місце - наприклад, у ванних кімнатах, лазнях-саунах, закритих басейнах, на автомийках, заводах з випуску продуктів харчування. Так само вкрай небажана установка сталевих батарей в будинках, які в найперший рік після будівництва або ремонту не будуть обігріватися.

Сталеві панельні батареї варто експлуатувати в закритих автономних системах опалення,які захищені розширювальними баками. Можлива їх установка і у відносно невеликих відкритих системах опалення з тепловою потужністю не більше 25 кВт, але тільки за умови використання інгібіторів корозії, які рекомендовані конкретним заводом-виробником радіатора.

Системи зі сталевими панельними нагрівальними приладами повинні заповнюватися і підживлюватися теплоносієм відповідної якості, показники якого не повинні перевищувати наведених нижче значень:

  • вміст кисню не більше 0,1 мг / л;
  • показник рН води перебувати від 8,0 до 9,5;
  • загальна жорсткість води не вище 4,0 мг-екв / л

Ні в якому разі неприпустимо, крім випадків з аваріями, повний злив теплоносія з системи опалення. Якщо все ж систему необхідно спорожнити, наприклад, під час ремонтних робіт, теплоносій потрібно злити тільки з тієї частини системи, з якої необхідно. Після того як роботи виконані негайно знову наповнити систему водою. Спад в опалювальних системах не повинна бути більше 5% для закритих систем і 10% для відкритих систем. Заборонено встановлення таких радіаторів в системах, в яких верхній робочий тиск може піднятися понад показника в 10 бар, а температура лінії подачі більш + 110Сº. Під час випробувальних запусків системи на герметичність тиск не повинен бути більше 12 бар.

Теплогенератором для систем автономного опалення, обладнаних радіаторами такого типу, можуть бути газові, електричні, рідкопаливні та інші котли. Не можна використовувати сталеві радіатори в системах центрального опалення, які з'єднані прямо з високотемпературної теплоцентраллю - наприклад, за допомогою елеваторних вузлів або насосних вузлів змішання. Такі системи найчастіше застосовуються при висотному будівництві.

Радіатори стальні слід встановлювати, не зрізуючи індивідуальну фабричну упаковку. Ця фабрична упаковка повинна бути на батареї навіть при пуску системи обігріву в дію, для опалення приміщення під час виконання будівельних. Зняти упаковку можна тільки після того, як закінчені оздоблювальні роботи. До моменту установки сталеві радіатори потрібно зберігати виключно в закритих і повністю сухих приміщеннях. Категорично заборонено зберігати ці радіатори на вулиці або в приміщеннях з високою вологість. Носити радіатори потрібно виключно вертикально.

Ні в якому разі не можна чистити поверхню радіатора з використанням миючих засобів, які містять кислоти, розчинники або інші речовини, які можуть викликати корозію.

Як визначити хорошу упаковку сталевих панельних батарей?

Радіатори зі сталі повинні бути поставлені в захисній упаковці, яка дозволяє встановити нагрівальний прилад без необхідності її обрізання. Хороші сталеві радіатори повинні бути упаковані і в термоусадочну плівку. Допоміжне пакування під плівкою, зазвичай, складається з 2 розташованих уздовж радіатора, знизу і зверху, міцних листів гофрокартону. Крім того кути радіаторів повинні бути забезпечені захистом чотирма пластиковими захисними накладками.

 

13 Jun / 2016

ВЫБОР ЦИРКУЛЯЦИОННОГО НАСОСА ДЛЯ СИСТЕМЫ ОТОПЛЕНИЯ

Write By: admin Published In: ROOT Hits: 867 Comment: 0

Вибір циркуляційного насоса для систем опалення

Системи опалення з заснованим на різниці щільності холодної та нагрітої води гравітаційним принципом циркуляції теплоносія поступово відходять у минуле.

Циркуляційний насос в складі сучасних систем опалення дозволяє якісно змінити принцип роботи системи опалення з самопливного на примусовий. Циркуляційний насос забезпечує систему опалення комфортом і керованістю, підвищує енергетичний коефіцієнт корисної дії всієї системи. Існуючі гравітаційні системи опалення приватних будинків повсюдно піддаються модернізації і оснащуються циркуляційними насосами, встановленими на «байпасе», для посилення та оптимізації роботи самопливної системи. Функція циркуляційного насоса в системі опалення полягає в забезпеченні циркуляції в замкнутому контурі певного обсягу теплоносія достатнього для обігріву приміщення.

  • Так як же вибрати циркуляційний насос для системи опалення? Які параметри і характеристики циркуляційного насоса необхідно попередньо визначити?

Відразу ж зазначимо - ціну, колір і виробника циркуляційного насоса залишимо за межами технічних характеристик, необхідних для здійснення коректного вибору. Розміри і підключення циркуляційного насоса також залишимо за межами огляду.

Основними робочими параметрами циркуляційного насоса є натиск і продуктивність. Ефективність передачі генерується котлом тепла до радіаторів залежить тільки від цих параметрів, їх відповідності потребам системи в теплі і її гідравлічному опору. Для коректного вибору циркуляційного насоса потрібно кількісно визначити або задати ці два параметри - натиск і продуктивність. Інженерні методики точних розрахунків характеризуються достатньою громіздкістю і складністю. Для самостійного ж вибору циркуляційного насоса можна використовувати спрощені розрахунки, засновані на спрощених формулах і усереднених технічних даних.

1. Теплова потужність системи опалення і розрахунок продуктивності циркуляційного насоса.

Почнемо з того, що для визначення необхідної продуктивності циркуляційного насоса необхідно попередньо задати, визначити чи розрахувати корисну теплову потужність існуючої або проектованої системи опалення.

  • Теплова потужність системи опалення заснована на кількості тепла, яке потрібно для комфортного обігріву будівлі, знаходиться в прямій залежності від його розмірів і теплоізоляційних властивостей зовнішніх огороджувальних конструкцій (підлога, стіни, вікна, двері і т.д.), максимальної температури зовнішнього повітря, допустимої температури повітря всередині приміщень, масивності і інших характеристик будівлі. Площа і об'єм опалювальної частини будинку або будівлі визначити не складе особливих труднощів. Є план будівлі або є рулетка з калькулятором. Розрахувати теплові втрати через огороджувальні конструкції можна, але доведеться враховувати не тільки їх площа, але і характеристики матеріалів, їх товщину, конструктивні особливості і навіть орієнтацію огорожі. Це зробить розрахунок громіздким і зажадає спеціальних знань. Для спрощеного розрахунку теплової потужності можна використовувати будівельні норми теплових втрат для будівель і споруд певного типу з урахуванням клімату і теплоізоляції. Теплову потужність системи опалення заміського будинку можна прийняти з розрахунку 0,1кВт на 3 м3 опалювального об'єму приміщенні або 0,1кВт на 1 м2 опалювальної площі. Якщо ж приміщення утеплено недостатньо приймають теплову потужність системи опалення з урахуванням великих теплових втрат. Якщо будинок добре утеплений і використані для теплоізоляції сучасні матеріали і технології значення теплової потужності може бути набагато меншим. У будь-якому випадку, додаткова «шуба» для будинку виглядає переважніше постійних економічних витрат на підтримання комфортного тепла в будинку.

Наприклад, у Фінляндії на законодавчому рівні будівельні норми передбачають енергозберігаючу теплоізоляцію будинків з компенсовані втрати з розрахунку 3 кВт теплової потужності на 100м2 опалювальної площі. І це з урахуванням північного клімату. Така політика країни в галузі енергозбереження.

У вже існуючих системах опалення з гравітаційним принципом циркуляції при виборі циркуляційного насоса теплову потужність системи можна спрощено прийняти рівною теплової потужності опалювального котла.

Визначившись із значенням теплової потужності системи опалення виконаємо розрахунок продуктивності циркуляційного насоса, використовуючи просту емпіричну формулу:

V = Q/(1,163 х Δt)

де:

V - необхідна продуктивність насоса (об'ємна швидкість потоку теплоносія), м3 / год;
Q - сумарна теплова потужність системи, кВт. Наприклад, теплова потужність системи опалення, отримана в результаті розрахунку або прирівняна до максимальної генерується теплової потужності котла.
1,163 - коефіцієнт питомої теплоємності води.
Δt - різниця температури в напірному і зворотному трубопроводах. Для стандартного контуру двотрубної системи опалення різниця зазвичай становить 20С, для контуру «тепла підлога» різницю температур приймається з розрахунку 5-10С.

Наприклад, в двотрубної системі опалення будинку з тепловою потужністю 16кВт і різницею температур в прямому і зворотному трубопроводах 20С, циркуляційний насос повинен забезпечити об'ємну швидкість потоку (продуктивність) не менше:

 V = 16/(1,163 х 20) = 0,7 м3/год.

 

2. Гідравлічний опір руху теплоносія в контурі системи опалення і натиск, створюваний циркуляційним насосом.

Рух води в замкнутому контурі системи опалення визначається не перепадом висоти, як це прийнято для відкритих систем, а виключно втратами напору на подолання сил тертя в елементах системи. Тому циркуляційні насоси не відрізняються високими напірними характеристиками через відсутність в їх необхідності.

Завдання циркуляційних насосів «штовхати» теплоносій і підтримувати циркуляцію в замкнутій системі, а не перекачувати воду з точки А в точку Б з урахуванням перепаду висоти. Тому, «ринковий» вибір циркуляційного насоса по напірної характеристики й з урахуванням «поверховості» вдома, м'яко скажемо, некоректний. Куди вже логічніше було б прив'язувати натиск насоса до опалювальної площі, а разом з нею і певної довжини і розгалуженості системи опалення. Але це вже не розрахунок, а вибір, заснований не на визначенні «робочої точки» насоса, а на умовах, подібних ціною і кольором насоса.

  • Напір циркуляційного насоса повинен забезпечити подолання загального опору системи опалення руху потоку теплоносія з розрахунковою продуктивністю. Залежно від етапу установки циркуляційного насоса оцінку втрат напору можна виконати декількома відносно простими способами. На стадії проектування системи опалення сумарний розрахунок опорів визначається відповідно до існуючих методик, включаючи ряд комп'ютерних програм. Розрахунок базується на підсумовуванні значень лінійних (довжина і перетин трубопроводів) і локальних (запірна арматура, дифузори і конфузор потоку, коліна різних радіусів і т.д.) опорів, зазначених в довідниках або наданих виробником.

Точний розрахунок втрат напору в існуючій системі опалення зробити вже досить складно. Виконують орієнтовний розрахунок втрат напору в магістральних трубопроводах і фитингах з використання середніх значень і коефіцієнтів впливу. Спрощено лінійний опір прямої ділянки розцінюють з розрахунку 0,015м падіння напору на 1 погонний метр трубопроводу. Втрати в фитингах і запірної арматури приймають з розрахунку 30% від сумарних лінійних втрат напору. Якщо в системі опалення встановлено теплорегулюючі клапани загальний опір потоку всієї системи опалення збільшують на 50-70%.

Розрахунок напору циркуляційного насоса для подолання опорів в діженію теплоносія в контурі системи опалення, можна виконати за спрощеною формулою, розробленою інженерами концерну Wilo:

Н = k×R× l

де:

Н - напір циркуляційного насоса, м.в.ст .;
l - загальна довжина магістральних трубопроводів до найвіддаленішого радіатора, м;
R - середньозважене питомий гідравлічний опір трубопроводу, Па / м;
k - додатковий коефіцієнт, що враховує місцеві опори в з'єднаннях і арматурі, Па;

Для спрощеного розрахунку приймаємо:
- Питомий опір трубопроводів R = 100 - 150 Па / м;
- Додатковий коефіцієнт місцевих опорів k = 1,3 - для простих системи опалення з мінімальною кількістю арматури, 2,2 - для систем опалення з регулюючою апаратурою і 2,6 - для складних систем опалення.

 

Наприклад, довжина магістрального трубопроводу в простій двухтрубной системі опалення становить 35 м. Втрати напору в контурі складуть:

Н = 1,3 × 0,015 × 35 = 7кПа = 0,7 м.в.ст.

Отримавши необхідні для вибору параметри продуктивності та напору, поєднання яких називають «робочою точкою» насоса, можна приступати до вибору циркуляційного насоса по каталогу з модельного ряду виробника. Каталог виробника циркуляційних насосів або інструкції по експлуатації містять графіки робочих характеристик.

 

Завдавши на графіки ряду насосів положення розрахованої «робочої точки» оцінюємо ступінь збігу «робочої точки» з напірно-видаткової кривої для кожного з варіантів, що розглядаються циркуляційних насосів.

Вибір циркуляційного насоса здійснюємо по максимальній близькості розрахункової точки до графіку насоса. З двох прийнятних варіантів циркуляційних насосів вибираємо менший за потужністю.

Існує помилкова думка, що необхідно вибирати насос на основі «почуття страху» з явно великими параметрами. Відомо що, при швидкості циркуляції теплоносія в системі на 50% нижче пікової продуктивності радіатори опалення будуть віддавати в систему 85% теплової енергії.

Традиційні циркуляційні насоси з мокрим ротором зазвичай містять ступеневу Трьохшвидкісна систему регулювання. Перемикання швидкостей дозволяє адаптувати характеристики насос до потреб системи опалення. Сучасні енергозберігаючі циркуляційні насоси з частотним регулюванням дозволяють адаптувати насос до вимог системи безступінчатий, в автоматичному режимі і з високою точністю.

  • У висновку давайте розглянемо, що часто впливає на вибір на користь того чи іншого циркуляційного насоса крім основних параметрів - продуктивності і напору. Здавалося б, натиск і продуктивність - головні критерії вибору для циркуляційного насоса, але на практиці, споживач часто оцінює насос і здійснює вибір орієнтуючись нарівні з робітниками характеристиками на ціну, ім'я виробника і країну походження. З виробником і ціною зазвичай пов'язують надійність і довговічність циркуляційного насоса.
  • Циркуляційні насоси європейського виробництва коштують дорожче, але вирізняються надійністю і технічним відповідністю. Циркуляційні насоси, що продаються під торговими марками без вказівки заводу-виготовлювача, насоси китайського виробництва, насоси- «підробки» коштують набагато дешевше, але немає гарантії їх тривалої і надійної роботи і часто немає впевненості у відповідності їх робочих характеристик задекларованим. Вибір залежить від особистих переваг і попереднього досвіду - надійний і якісний циркуляційний насос за велику вартість або дешевий варіант з можливою перспективою швидкої заміни.

 

 

 

 

 

 
24 Jun / 2016

РОЗРАХУНОК ОБ'ЄМУ РОЗШИРЮВАЛЬНОГО БАКУ В СИСТЕМАХ ОПАЛЕННЯ

Write By: admin Published In: ROOT Hits: 2559 Comment: 0

Розрахунок об'єму розширювального баку в системах опалення

Проста методика розрахунку, запропонована одним з європейських лідеров в області виробництва мембранних гідроакумуляторів і розширювальних баків, Aquasystem S.r.l. (Італія).

Основне призначеннярозширювального бака (гідробака) в системі опалення - компенсувати зміни обсягу теплоносія, викликані варіаціями температури в системі опалення. Вода, в рідкому стані, являє собою фактично нестиснуте середовище. При підвищенні температури і збереженні постійного тиску спостерігається збільшення обсягу і значне зростання тиску. Наприклад, зміна температури води від 0 до 100ºС супроводжується збільшенням її обсягу на 4,5%. Це означає, що всередині закритого, жорстко обмеженого стінками трубопроводів і теплообмінників, незмінного за обсягом, контуру опалення повинен бути простір, здатний акумулювати надлишковий обсяг рідини і запобігти аварійному зростанню тиску. Таким простором і є розширювальний бак, а точніше повітряний прошарок всередині розширювального бака, здатний,відповідно до закону Бойля, пропорційно змінювати свій обсяг з ростом тиску води. Повітря - стисливе середовище на відміну від води.

Зазначимо, що надлишковий обсяг нагрітої води (теплоносія) абсорбується розширювальним баком. Це означає, що обсяг розширювального бака повинен бути більше ніж сумарний обсяг розширення рідини в системі опалення.

Сумарний обсяг можна легко підрахувати за формулою:

                                      η = ε х С,де

  • η - загальний обсяг розширення;
  • ε - коефіцієнт розширення води, що представляє собою різницю між обсягом води при максимальній температурі і обсягом води при мінімальній температурі, коли система опалення знаходиться в холодному стані (при Tmax = 90оC і Tmin = 10оС коефіцієнт розширення ε = 0,0359)


З - загальний обсяг води в системі опалення (приймається з розрахунку 10-20 літрів води на кожен кіловат теплової потужності теплогенератора (860 ккал/год)).

Потрібно врахувати, що сумарний обсяг розширення може дорівнювати обсягу розширювального бака тільки у відкритій системі опалення, в якій при зростанні температури, надлишковий обсяг витісняється у відкритий розширювальний бак. У закритих системах функціонування розширювального бака пов'язано з наявністю повітряної порожнини, що займає частину об'єму бака при його наповненні та створює додаткове протитиск, що дорівнює тиску в системі. Тому розрахунок фактичного обсягу розширювального бака повинен враховувати зарезервований обсяг повітряної порожнини і допустимий кінцевий тиск в системі опалення.

Для розрахунку фактичного обсягу розширювального бака скористаємося формулою:

 

 

де η - корисний об'єм розширювального бака;
Рі - попереднє (початкова) тиск стисненого повітря в баку (бар);
Pf - максимальне (кінцеве) тиск стисненого повітря в баку (бар) або тиск спрацьовування запобіжного клапана;
З - загальний обсяг води в системі опалення (приймається з розрахунку 10-20 літрів води на кожен кіловат теплової потужності теплогенератора (1кВт ~ 860 ккал/год)).

КОЕФІЦІЕНТИ ε ТЕПЛОВОГО РОЗШИРЕННЯ ВОДИ

 

Температура води, С Коефіціент розширення Температура води, ºC Коефіціент розширення

0

0,00013

65

0,01980

10

0,00025

70

0,02269

20

0,00174

75

0,02580

30

0,00426

80

0,02899

40

0,00782

85

0,03240

50

0,01207

90

0,03590

55

0,01450

95

0,03960

60

0,01704

100

0,04343

 

 

Рейтинг@Mail.ru

Показано 1 по 6 із 9 (всього сторінок: 2)