Latest Blogs

23 Aug / 2016

ВИКОРИСТАННЯ СТАЛЕВИХ РАДІАТОРІВ

Write By: admin Published In: ROOT Hits: 340 Comment: 0

За яких умов відбувається найкраще використання сталевих радіаторів?

Сталеві батареї призначені для використання в системах автономного опалення, які виконані з труб зі сталі та міді,поліпропіленових,металопластикових або інших синтетичних труб з антидифузійним бар'єром, де теплоносієм є вода. Застосовувати їх можна як в одно-, так і в двотрубних системах розведення. Крім того, ці опалювальні прилади можна встановлювати в так званих "соматичних" системах, але з певними обмеженнями, які випливають з характеристик їх місцевого гідравлічного опору.

Нагрівальні прилади такого типу служать для опалення житлових, офісних і виробничих приміщень, в яких відсутня шкідливий корозиційний вплив речовин, які містяться в повітрі, тобто, поверхня радіатора періодично відволожується. Їх категорично не можна використовувати в будівлях, в яких такі дії можуть мати місце - наприклад, у ванних кімнатах, лазнях-саунах, закритих басейнах, на автомийках, заводах з випуску продуктів харчування. Так само вкрай небажана установка сталевих батарей в будинках, які в найперший рік після будівництва або ремонту не будуть обігріватися.

Сталеві панельні батареї варто експлуатувати в закритих автономних системах опалення,які захищені розширювальними баками. Можлива їх установка і у відносно невеликих відкритих системах опалення з тепловою потужністю не більше 25 кВт, але тільки за умови використання інгібіторів корозії, які рекомендовані конкретним заводом-виробником радіатора.

Системи зі сталевими панельними нагрівальними приладами повинні заповнюватися і підживлюватися теплоносієм відповідної якості, показники якого не повинні перевищувати наведених нижче значень:

 • вміст кисню не більше 0,1 мг / л;
 • показник рН води перебувати від 8,0 до 9,5;
 • загальна жорсткість води не вище 4,0 мг-екв / л

Ні в якому разі неприпустимо, крім випадків з аваріями, повний злив теплоносія з системи опалення. Якщо все ж систему необхідно спорожнити, наприклад, під час ремонтних робіт, теплоносій потрібно злити тільки з тієї частини системи, з якої необхідно. Після того як роботи виконані негайно знову наповнити систему водою. Спад в опалювальних системах не повинна бути більше 5% для закритих систем і 10% для відкритих систем. Заборонено встановлення таких радіаторів в системах, в яких верхній робочий тиск може піднятися понад показника в 10 бар, а температура лінії подачі більш + 110Сº. Під час випробувальних запусків системи на герметичність тиск не повинен бути більше 12 бар.

Теплогенератором для систем автономного опалення, обладнаних радіаторами такого типу, можуть бути газові, електричні, рідкопаливні та інші котли. Не можна використовувати сталеві радіатори в системах центрального опалення, які з'єднані прямо з високотемпературної теплоцентраллю - наприклад, за допомогою елеваторних вузлів або насосних вузлів змішання. Такі системи найчастіше застосовуються при висотному будівництві.

Радіатори стальні слід встановлювати, не зрізуючи індивідуальну фабричну упаковку. Ця фабрична упаковка повинна бути на батареї навіть при пуску системи обігріву в дію, для опалення приміщення під час виконання будівельних. Зняти упаковку можна тільки після того, як закінчені оздоблювальні роботи. До моменту установки сталеві радіатори потрібно зберігати виключно в закритих і повністю сухих приміщеннях. Категорично заборонено зберігати ці радіатори на вулиці або в приміщеннях з високою вологість. Носити радіатори потрібно виключно вертикально.

Ні в якому разі не можна чистити поверхню радіатора з використанням миючих засобів, які містять кислоти, розчинники або інші речовини, які можуть викликати корозію.

Як визначити хорошу упаковку сталевих панельних батарей?

Радіатори зі сталі повинні бути поставлені в захисній упаковці, яка дозволяє встановити нагрівальний прилад без необхідності її обрізання. Хороші сталеві радіатори повинні бути упаковані і в термоусадочну плівку. Допоміжне пакування під плівкою, зазвичай, складається з 2 розташованих уздовж радіатора, знизу і зверху, міцних листів гофрокартону. Крім того кути радіаторів повинні бути забезпечені захистом чотирма пластиковими захисними накладками.

 

24 Jun / 2016

РОЗРАХУНОК ОБ'ЄМУ РОЗШИРЮВАЛЬНОГО БАКУ В СИСТЕМАХ ОПАЛЕННЯ

Write By: admin Published In: ROOT Hits: 2532 Comment: 0

Розрахунок об'єму розширювального баку в системах опалення

Проста методика розрахунку, запропонована одним з європейських лідеров в області виробництва мембранних гідроакумуляторів і розширювальних баків, Aquasystem S.r.l. (Італія).

Основне призначеннярозширювального бака (гідробака) в системі опалення - компенсувати зміни обсягу теплоносія, викликані варіаціями температури в системі опалення. Вода, в рідкому стані, являє собою фактично нестиснуте середовище. При підвищенні температури і збереженні постійного тиску спостерігається збільшення обсягу і значне зростання тиску. Наприклад, зміна температури води від 0 до 100ºС супроводжується збільшенням її обсягу на 4,5%. Це означає, що всередині закритого, жорстко обмеженого стінками трубопроводів і теплообмінників, незмінного за обсягом, контуру опалення повинен бути простір, здатний акумулювати надлишковий обсяг рідини і запобігти аварійному зростанню тиску. Таким простором і є розширювальний бак, а точніше повітряний прошарок всередині розширювального бака, здатний,відповідно до закону Бойля, пропорційно змінювати свій обсяг з ростом тиску води. Повітря - стисливе середовище на відміну від води.

Зазначимо, що надлишковий обсяг нагрітої води (теплоносія) абсорбується розширювальним баком. Це означає, що обсяг розширювального бака повинен бути більше ніж сумарний обсяг розширення рідини в системі опалення.

Сумарний обсяг можна легко підрахувати за формулою:

                                      η = ε х С,де

 • η - загальний обсяг розширення;
 • ε - коефіцієнт розширення води, що представляє собою різницю між обсягом води при максимальній температурі і обсягом води при мінімальній температурі, коли система опалення знаходиться в холодному стані (при Tmax = 90оC і Tmin = 10оС коефіцієнт розширення ε = 0,0359)


З - загальний обсяг води в системі опалення (приймається з розрахунку 10-20 літрів води на кожен кіловат теплової потужності теплогенератора (860 ккал/год)).

Потрібно врахувати, що сумарний обсяг розширення може дорівнювати обсягу розширювального бака тільки у відкритій системі опалення, в якій при зростанні температури, надлишковий обсяг витісняється у відкритий розширювальний бак. У закритих системах функціонування розширювального бака пов'язано з наявністю повітряної порожнини, що займає частину об'єму бака при його наповненні та створює додаткове протитиск, що дорівнює тиску в системі. Тому розрахунок фактичного обсягу розширювального бака повинен враховувати зарезервований обсяг повітряної порожнини і допустимий кінцевий тиск в системі опалення.

Для розрахунку фактичного обсягу розширювального бака скористаємося формулою:

 

 

де η - корисний об'єм розширювального бака;
Рі - попереднє (початкова) тиск стисненого повітря в баку (бар);
Pf - максимальне (кінцеве) тиск стисненого повітря в баку (бар) або тиск спрацьовування запобіжного клапана;
З - загальний обсяг води в системі опалення (приймається з розрахунку 10-20 літрів води на кожен кіловат теплової потужності теплогенератора (1кВт ~ 860 ккал/год)).

КОЕФІЦІЕНТИ ε ТЕПЛОВОГО РОЗШИРЕННЯ ВОДИ

 

Температура води, С Коефіціент розширення Температура води, ºC Коефіціент розширення

0

0,00013

65

0,01980

10

0,00025

70

0,02269

20

0,00174

75

0,02580

30

0,00426

80

0,02899

40

0,00782

85

0,03240

50

0,01207

90

0,03590

55

0,01450

95

0,03960

60

0,01704

100

0,04343

 

 

Рейтинг@Mail.ru

13 Jun / 2016

ВЫБОР ЦИРКУЛЯЦИОННОГО НАСОСА ДЛЯ СИСТЕМЫ ОТОПЛЕНИЯ

Write By: admin Published In: ROOT Hits: 860 Comment: 0

Вибір циркуляційного насоса для систем опалення

Системи опалення з заснованим на різниці щільності холодної та нагрітої води гравітаційним принципом циркуляції теплоносія поступово відходять у минуле.

Циркуляційний насос в складі сучасних систем опалення дозволяє якісно змінити принцип роботи системи опалення з самопливного на примусовий. Циркуляційний насос забезпечує систему опалення комфортом і керованістю, підвищує енергетичний коефіцієнт корисної дії всієї системи. Існуючі гравітаційні системи опалення приватних будинків повсюдно піддаються модернізації і оснащуються циркуляційними насосами, встановленими на «байпасе», для посилення та оптимізації роботи самопливної системи. Функція циркуляційного насоса в системі опалення полягає в забезпеченні циркуляції в замкнутому контурі певного обсягу теплоносія достатнього для обігріву приміщення.

 • Так як же вибрати циркуляційний насос для системи опалення? Які параметри і характеристики циркуляційного насоса необхідно попередньо визначити?

Відразу ж зазначимо - ціну, колір і виробника циркуляційного насоса залишимо за межами технічних характеристик, необхідних для здійснення коректного вибору. Розміри і підключення циркуляційного насоса також залишимо за межами огляду.

Основними робочими параметрами циркуляційного насоса є натиск і продуктивність. Ефективність передачі генерується котлом тепла до радіаторів залежить тільки від цих параметрів, їх відповідності потребам системи в теплі і її гідравлічному опору. Для коректного вибору циркуляційного насоса потрібно кількісно визначити або задати ці два параметри - натиск і продуктивність. Інженерні методики точних розрахунків характеризуються достатньою громіздкістю і складністю. Для самостійного ж вибору циркуляційного насоса можна використовувати спрощені розрахунки, засновані на спрощених формулах і усереднених технічних даних.

1. Теплова потужність системи опалення і розрахунок продуктивності циркуляційного насоса.

Почнемо з того, що для визначення необхідної продуктивності циркуляційного насоса необхідно попередньо задати, визначити чи розрахувати корисну теплову потужність існуючої або проектованої системи опалення.

 • Теплова потужність системи опалення заснована на кількості тепла, яке потрібно для комфортного обігріву будівлі, знаходиться в прямій залежності від його розмірів і теплоізоляційних властивостей зовнішніх огороджувальних конструкцій (підлога, стіни, вікна, двері і т.д.), максимальної температури зовнішнього повітря, допустимої температури повітря всередині приміщень, масивності і інших характеристик будівлі. Площа і об'єм опалювальної частини будинку або будівлі визначити не складе особливих труднощів. Є план будівлі або є рулетка з калькулятором. Розрахувати теплові втрати через огороджувальні конструкції можна, але доведеться враховувати не тільки їх площа, але і характеристики матеріалів, їх товщину, конструктивні особливості і навіть орієнтацію огорожі. Це зробить розрахунок громіздким і зажадає спеціальних знань. Для спрощеного розрахунку теплової потужності можна використовувати будівельні норми теплових втрат для будівель і споруд певного типу з урахуванням клімату і теплоізоляції. Теплову потужність системи опалення заміського будинку можна прийняти з розрахунку 0,1кВт на 3 м3 опалювального об'єму приміщенні або 0,1кВт на 1 м2 опалювальної площі. Якщо ж приміщення утеплено недостатньо приймають теплову потужність системи опалення з урахуванням великих теплових втрат. Якщо будинок добре утеплений і використані для теплоізоляції сучасні матеріали і технології значення теплової потужності може бути набагато меншим. У будь-якому випадку, додаткова «шуба» для будинку виглядає переважніше постійних економічних витрат на підтримання комфортного тепла в будинку.

Наприклад, у Фінляндії на законодавчому рівні будівельні норми передбачають енергозберігаючу теплоізоляцію будинків з компенсовані втрати з розрахунку 3 кВт теплової потужності на 100м2 опалювальної площі. І це з урахуванням північного клімату. Така політика країни в галузі енергозбереження.

У вже існуючих системах опалення з гравітаційним принципом циркуляції при виборі циркуляційного насоса теплову потужність системи можна спрощено прийняти рівною теплової потужності опалювального котла.

Визначившись із значенням теплової потужності системи опалення виконаємо розрахунок продуктивності циркуляційного насоса, використовуючи просту емпіричну формулу:

V = Q/(1,163 х Δt)

де:

V - необхідна продуктивність насоса (об'ємна швидкість потоку теплоносія), м3 / год;
Q - сумарна теплова потужність системи, кВт. Наприклад, теплова потужність системи опалення, отримана в результаті розрахунку або прирівняна до максимальної генерується теплової потужності котла.
1,163 - коефіцієнт питомої теплоємності води.
Δt - різниця температури в напірному і зворотному трубопроводах. Для стандартного контуру двотрубної системи опалення різниця зазвичай становить 20С, для контуру «тепла підлога» різницю температур приймається з розрахунку 5-10С.

Наприклад, в двотрубної системі опалення будинку з тепловою потужністю 16кВт і різницею температур в прямому і зворотному трубопроводах 20С, циркуляційний насос повинен забезпечити об'ємну швидкість потоку (продуктивність) не менше:

 V = 16/(1,163 х 20) = 0,7 м3/год.

 

2. Гідравлічний опір руху теплоносія в контурі системи опалення і натиск, створюваний циркуляційним насосом.

Рух води в замкнутому контурі системи опалення визначається не перепадом висоти, як це прийнято для відкритих систем, а виключно втратами напору на подолання сил тертя в елементах системи. Тому циркуляційні насоси не відрізняються високими напірними характеристиками через відсутність в їх необхідності.

Завдання циркуляційних насосів «штовхати» теплоносій і підтримувати циркуляцію в замкнутій системі, а не перекачувати воду з точки А в точку Б з урахуванням перепаду висоти. Тому, «ринковий» вибір циркуляційного насоса по напірної характеристики й з урахуванням «поверховості» вдома, м'яко скажемо, некоректний. Куди вже логічніше було б прив'язувати натиск насоса до опалювальної площі, а разом з нею і певної довжини і розгалуженості системи опалення. Але це вже не розрахунок, а вибір, заснований не на визначенні «робочої точки» насоса, а на умовах, подібних ціною і кольором насоса.

 • Напір циркуляційного насоса повинен забезпечити подолання загального опору системи опалення руху потоку теплоносія з розрахунковою продуктивністю. Залежно від етапу установки циркуляційного насоса оцінку втрат напору можна виконати декількома відносно простими способами. На стадії проектування системи опалення сумарний розрахунок опорів визначається відповідно до існуючих методик, включаючи ряд комп'ютерних програм. Розрахунок базується на підсумовуванні значень лінійних (довжина і перетин трубопроводів) і локальних (запірна арматура, дифузори і конфузор потоку, коліна різних радіусів і т.д.) опорів, зазначених в довідниках або наданих виробником.

Точний розрахунок втрат напору в існуючій системі опалення зробити вже досить складно. Виконують орієнтовний розрахунок втрат напору в магістральних трубопроводах і фитингах з використання середніх значень і коефіцієнтів впливу. Спрощено лінійний опір прямої ділянки розцінюють з розрахунку 0,015м падіння напору на 1 погонний метр трубопроводу. Втрати в фитингах і запірної арматури приймають з розрахунку 30% від сумарних лінійних втрат напору. Якщо в системі опалення встановлено теплорегулюючі клапани загальний опір потоку всієї системи опалення збільшують на 50-70%.

Розрахунок напору циркуляційного насоса для подолання опорів в діженію теплоносія в контурі системи опалення, можна виконати за спрощеною формулою, розробленою інженерами концерну Wilo:

Н = k×R× l

де:

Н - напір циркуляційного насоса, м.в.ст .;
l - загальна довжина магістральних трубопроводів до найвіддаленішого радіатора, м;
R - середньозважене питомий гідравлічний опір трубопроводу, Па / м;
k - додатковий коефіцієнт, що враховує місцеві опори в з'єднаннях і арматурі, Па;

Для спрощеного розрахунку приймаємо:
- Питомий опір трубопроводів R = 100 - 150 Па / м;
- Додатковий коефіцієнт місцевих опорів k = 1,3 - для простих системи опалення з мінімальною кількістю арматури, 2,2 - для систем опалення з регулюючою апаратурою і 2,6 - для складних систем опалення.

 

Наприклад, довжина магістрального трубопроводу в простій двухтрубной системі опалення становить 35 м. Втрати напору в контурі складуть:

Н = 1,3 × 0,015 × 35 = 7кПа = 0,7 м.в.ст.

Отримавши необхідні для вибору параметри продуктивності та напору, поєднання яких називають «робочою точкою» насоса, можна приступати до вибору циркуляційного насоса по каталогу з модельного ряду виробника. Каталог виробника циркуляційних насосів або інструкції по експлуатації містять графіки робочих характеристик.

 

Завдавши на графіки ряду насосів положення розрахованої «робочої точки» оцінюємо ступінь збігу «робочої точки» з напірно-видаткової кривої для кожного з варіантів, що розглядаються циркуляційних насосів.

Вибір циркуляційного насоса здійснюємо по максимальній близькості розрахункової точки до графіку насоса. З двох прийнятних варіантів циркуляційних насосів вибираємо менший за потужністю.

Існує помилкова думка, що необхідно вибирати насос на основі «почуття страху» з явно великими параметрами. Відомо що, при швидкості циркуляції теплоносія в системі на 50% нижче пікової продуктивності радіатори опалення будуть віддавати в систему 85% теплової енергії.

Традиційні циркуляційні насоси з мокрим ротором зазвичай містять ступеневу Трьохшвидкісна систему регулювання. Перемикання швидкостей дозволяє адаптувати характеристики насос до потреб системи опалення. Сучасні енергозберігаючі циркуляційні насоси з частотним регулюванням дозволяють адаптувати насос до вимог системи безступінчатий, в автоматичному режимі і з високою точністю.

 • У висновку давайте розглянемо, що часто впливає на вибір на користь того чи іншого циркуляційного насоса крім основних параметрів - продуктивності і напору. Здавалося б, натиск і продуктивність - головні критерії вибору для циркуляційного насоса, але на практиці, споживач часто оцінює насос і здійснює вибір орієнтуючись нарівні з робітниками характеристиками на ціну, ім'я виробника і країну походження. З виробником і ціною зазвичай пов'язують надійність і довговічність циркуляційного насоса.
 • Циркуляційні насоси європейського виробництва коштують дорожче, але вирізняються надійністю і технічним відповідністю. Циркуляційні насоси, що продаються під торговими марками без вказівки заводу-виготовлювача, насоси китайського виробництва, насоси- «підробки» коштують набагато дешевше, але немає гарантії їх тривалої і надійної роботи і часто немає впевненості у відповідності їх робочих характеристик задекларованим. Вибір залежить від особистих переваг і попереднього досвіду - надійний і якісний циркуляційний насос за велику вартість або дешевий варіант з можливою перспективою швидкої заміни.

 

 

 

 

 

 
01 Apr / 2016

БУДОВА,ОСОБЛИВОСТІ ТА ВІДМІННОСТІ ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ

Write By: admin Published In: Hits: 2430 Comment: 0

Лічильники води (водоміри).

Конструктивні особливості та відмінності.

 

Велика кількість та різноманітність пристроїв і конструкцій лічильників води (водомірів) може суттєво ускладнити вибір навіть досвідченому фахівцеві. Кожна конструкція має свої переваги і недоліки, вимагає особливих умов монтажу та експлуатації. Нижче буде розглянуто всі існуючі види вомірів,їх особливості,переваги та недоліки.

МЕХАНІЧНИЙ ТУРБІННИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ (тахометричний): 

 

Устройство и конструкция счётчика воды (водомера)

В цих лічильниках води вісь обертання крильчатки турбінного витратоміра співпадає з віссю трубопроводу, на якому він встановлений. Турбінні лічильники випускаються з діаметром умовного проходу починаючи від від Ду40 і до Ду200 та застосовуються для вимірювання обсягу витрат великих об'ємів гарячої або холодної води. Для пом'якшення потрапляння потоку води на крильчатку турбінного водоміра перед нею встановлюють спеціальної форми обтічник,який спрямовує потік на лопаті під потрібним кутом.

КРИЛЬЧАСТИЙ МЕХАНІЧНИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ:

Устройство и конструкция крыльчатого счётчика воды (водомера)

Ці види лічильників кадинально різняться від попереднього виду тим,що вісь обертання крильчатки перпендикулярна осі трубопроводу на який встановлюється водомір. Як правило, випускаються з типорозмірами не більше Ду50 і застосовуються для вимірювання малих витрат холодної або гарячої води.

*БАГАТОСТРУМЕНЕВІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ (водоміри) - перед попаданням на крильчатку багатоструменевого водоміра потік розподіляється на кілька струменів, що забезпечує рівномірність потрапляння потоку води на робоче колесо. Похибка вимірювання витрати, що залежить від ступеня турбулентності потоку у багатоструменевих водомірів значно нижче, ніж у одноструменевих з аналогічними характеристиками. Габаритні розміри у багатоструменевих витратомірів трохи більше ніж у одноструменевими аналогів.

*ОДНОСТРУЙНИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ - не має пристрою формування потоку води перед попаданням його на крильчатку.

*МОКРОХІДНИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ (мокрохід) - вирізняється тим, що рахунковий механізм омивається потоком води,що проходить через витратомір. Мокрохідні водоміри чутливі до забруднень води механічними домішками, тому рекомендується їх застосування для чистих середовищ.

*СУХОХІДНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ - в цьому різновиді рахунковий механізм не контактує з водою, а обертання від крильчатки до рахунковому механізму передається за допомогою магнітних муфт.В переважної більшості лічильників корпус захищений від впливу магнітного поля, але ще існують різновиди з посиленим антимагнітним захистом. Сухохідні лічильники води, як правило, можна доукомплектувати герконовим датчиком з імпульсним виходом з метою приєднання їх до обчислювача, або для використання даних про витрату в схемах автоматизації.

*КОМБІНОВАНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ - застосовуються в системах з широким діапазоном зміни витрати. Конструктивно комбінований водомір складається з двох механічних водомірів в одному корпусі (або в спеціальний спосіб з'єднаних між собою). Лічильники води підбираються таким чином, щоб максимальна витрата для меншого водоміра був трохи більше мінімальної витрати для більшого водоміра. Перемикання з одного водоміра на інший відбувається автоматично при досягненні швидкості води певного значення.Спожита кількість води визначається як сума показань двох водомірів. За допомогою комбінованого лічильника вдається усунути один з основних недоліків механічних водомірів - малий діапазон вимірювання витрати.

              ***ПЕРЕВАГИ механічних водомірів:

 1. Простий в обслуговуванні
 2. Не вимагає електроживлення
 3. Невисока ціна, в порівнянні з аналогічними водомірами іншого типу
 4. Конструкція деяких механічних приладів обліку допускає установку в приміщеннях заповнених водою
 5. Деякі конструкції механічних водомірів дозволяють вимірювати витрату сильно забруднених рідини

              ***НЕДОЛІКИ механічних водомірів:

 1. Малий діапазон вимірювань витрати
 2. Спостерігаються деякі втрати тиску
 3. Відсутність індикації миттєвої витрати
 4. Наявність рухомих частин в проточній частині
 5. Необхідність установки сітчастого фільтра перед водоміром

 

 УЛЬТРАЗВУКОВИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ:
     Пристрій і конструкція ультразвукового лічильника води (витратоміра)

Конструкція ультразвукового лічильника води включає в себе витратомірну ділянку, обчислювач і два або чотири передавача імпульсів розташованих під кутом до осі трубопроводу. Витратомірну ділянку виготовляють з латуні, бронзи або нержавіючої сталі.

           ***ПЕРЕВАГИ ультразвукових водомірів:

 1. З високою точністю вимірюють витрати чистої води
 2. Мають широкий діапазон вимірювання витрат
 3. Не вносять істотного гідравлічного опору
 4. Не мають рухомих частин в проточній частині
 5. Індикація миттєвої витрати води
 6. Архівація даних про водоспоживання
 7. Вирізняються довгим терміном служби
 8. Повірка витратомірів великого діаметру без зняття витратомірної ділянки з трубопроводу

           ***НЕДОЛІКИ ультразвукових водомірів:

 1. Необхідність зовнішнього або автономного джерела живлення
 2. На точність вимірювання істотно впливає наявність бульбашок повітря в воді
 3. Високі вимоги до приміщень, в яких встановлюються ультразвукові водоміри

 

ЕЛЕКТРОМАГНІТНИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ:
Конструкція електромагнітного лічильника води включає в себе обчислювач, котушки індуктивності, електроди вимірювання ЕРС і витратомірного ділянку з немагнітного і непровідного матеріалу, наприклад фторопласта або поліетилену.

         ***ПЕРЕВАГИ електромагнітних водомірів:

 1. З високою точністю вимірюють витрати чистої води
 2. Мають широкий діапазон вимірювання витрат
 3. Не вносять істотного гідравлічного опору
 4. Не мають рухомих і виступаючих частин в проточній частині
 5. Електромагнітні лічильники води вирізняються довгим терміном служби
 6. Індикація миттєвої витрати води
 7. Архівація даних про водоспоживання
 8. На точність вимірювання не впливає наявність забруднень у воді (не змінюється її електропровідность)

        ***НЕДОЛІКИ електромагнітних водомірів:

 1. Необхідність зовнішнього джерела живлення
 2. Високі вимоги до якості монтажу
 3. Високі вимоги до приміщень, в яких встановлюються електромагнітні лічильники
 4. Висока чутливість до турбулентності потоку і нерівномірності розподілу швидкості води в перерізі водоміра
 5. У проточної частини витратомірного ділянки можливе скупчення металевого сміття утримуваного магнітним полем
 6. Непридатні для вимірювання витрати рідини з низькою електропровідністю, наприклад спиртів і нафтопродуктів

 

РЕЗОНАНСНИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВОДИ (суперстатичний):
Конструкція резонансного лічильника води включає в себе обчислювач, витратомірну ділянку і п'єзоелектричний вимірювач частоти.

            ***ПЕРЕВАГИ резонансних водомірів:

 1. Широкий діапазон вимірювання витрат
 2. Індикація миттєвої витрати води
 3. Архівація даних про водоспоживання
 4. Не мають рухомих і виступаючих частин в проточній частині
 5. Резонансні лічильники води мають властивість самоочищення від незначних забруднень

           ***НЕДОЛІКИ резонансних водомірів:

 1. Необхідне джерело живлення
 2. У проточній частині знаходиться формувач потоку
 3. Обов'язкова установка сітчастого фільтра перед витратомірною ділянкою
 4. Високі вимоги до приміщень, в яких встановлюються електромагнітні витратоміри

 

 

 

 

Рейтинг@Mail.ru

25 Mar / 2016

ДЛЯ ЧОГО ЛІЧИЛЬНИКИ ТЕПЛА

Write By: admin Published In: счётчики тепла Hits: 619 Comment: 0

Для чого лічильники тепла?

Звичайно сам по собі лічильник тепла не економить ні гроші, ні енергореурси витрачені дл я опення, а лише стимулює до економії- і далеко не всі, хто зважився на установку приладу, знизили суми в своїх рахунках лише його установкою.

 1. Крім кількості тепла нарахованого теплолічильником доведеться платити за теплові втрати на ділянці трубопроводу від кордону розділу балансової належності до місця установки вузла обліку. Найчастіше ця величина невідчутно мала, але в деяких випадках, коли ділянка трубопроводу вимірюється сотнями метрів - вартість неврахованих теплових втрат може бути порівнянна з вартістю тепла спожитого будинком.
 2. В ціну лічильника може бути закладена маса опцій які вам зовсім ні до чого, втім ситуація аналогічна з покупкою будь-якого іншого обладнання.(Якщо взяти конкретний приклад на основі теплолічильників-ультразвукові лічильники дорожче механічних. Але через більш високу надійность і нечутливість до якості води це мало не єдина відмінність, за яку варто переплатити.Приклад другий-підключення до автоматичного зчитування і передачі показів. Ця функція,можливо,з початку використання і не потрібна,але з часом в ній може винукнути потреба)
 3. В Україні можна купити всі види лічильників тепла(переважна більшість яких представлена для Вашої уваги на нашому сайті) і жодна теплопостачальна організація не має права вам ультимативно вказувати тип встановлюваного лічильника. В іншому випадку можете скаржитися в антимонопольний комітет(справа марудна,але виграшна на 100%, Після закінчення якої, на Вашу користь, можна отримати моральну і грошову компенсацію)
 4. Ціни на проект і монтаж теплового лічильника, як правило говорять про якість послуг, що надаються і гарантують виконання вимог нормативних документів. Один раз в три або чотири роки (залежить від вимог нормативних документів) лічильник тепла необхідно повіряти, тому не втрачайте контакти організації,яка виконала монтажні роботи, найімовірніше вони виконують і перевірку теплолічильників.

У вашому місті, як і в будь-якому іншому, напевно існують установники при теплопостаючій організації, які недорого без документів встановлять вам теплолічильник. Або так звані "майстри" які ,можливо,саме Вам вперше будуть виконувати саме таку послугу і вид робіт.

АЛЕ! ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Ви встановлюєте лічильник на багато років і до кого ви будете звертатися якщо, раптом,щось трапиться? Де шукати цього установника? Навіть молоток ламається, а що вже говорити про складний технічний прилад, нехай навіть європейського виробництва. Солідні організації,як правило, дають гарантію на прилад в кілька років і беруться за його обслуговування протягом усього терміну експлуатації.У будь-якому випадку, краще довірити установку лічильника тепла організації до якої можна прийти в офіс, яка має ліцензію на монтаж, сертифікованих фахівців і досвід у виконанні даного виду робіт, а також бере на себе відповідальність гарантійного та післягарантійного обслуговування,повірки...

 

 

 

Рейтинг@Mail.ru

25 Mar / 2016

ДЛЯ ЧОГО ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ

Write By: admin Published In: Hits: 618 Comment: 0

Для чого бажано використовувати лічильники води?

 

Оплата за воду за лічильником набагато дешевше, ніж по "усередненим" тарифами, які Ви платите сьогодні. Ви користуєтеся водою і платите за неї тільки, коли вона є. Завдяки лічильнику води Ви маєте можливість набагато скоротити свої витрати (запитайте знайомих, у яких лічильники стоять вже багато років).

 1. Загальнобудинковий лічильник води ставиться на вводі в будинок і враховує весь обсяг споживаної води у всьому будинку, а далі розподіляється на всіх зареєстрованих або прописаних в будинку мешканців, в чиїх квартирах немає лічильників води. 
 2. Без лічильників води за квитанціями, Ви оплачуєте воду, яку використовують мешканці, не прописані у Вашому домі (прописаний один, а живе і користується водою п'ять квартирантів).
 3. Без лічильників води за квитанціями, Ви оплачуєте воду, яка протікає у Вас в підвалах, до тих пір, поки сантехніки не відремонтує витік води.
 4. Без водомірів за квитанціями, Ви оплачуєте воду, яка протікає у сусідів, воду яку споживають вони. Ви використовували 150 літрів води, а сусіди 950 літрів, платити будете однаково багато (по середньому).
 5. Без лічильників води за квитанціями, Ви платите за воду, навіть якщо поїхали у відпустку або тимчасово проживаєте в квартирі (санаторій, лікарня, відрядження ...).

♦ Як поставити лічильники води? Купуйте лічильники води (1 для холодної води і 1 для гарячої води, ціна лічильників, в основному, однакова (ознайомитись ⇒ "Лічильники води") ). Викличте сантехніків (з ЖЕКу або з приватної монтажної фірми) для огляду місця установки лічильника води. Можливо, Ви захочете замінити застарілі вентилі на сучасні зручні крани, монтажники дадуть раду як краще це зробити. На день монтажу в ЖЕКу замовте відключення води, для цього напишіть до ЖЕКу заяву. Після монтажу лічильників їх опломбує працівник ЖЕКу, зніме первинні свідчення і з наступного місяця до оплати нададуть квитанцію з графою, куди Ви будете вносити показання своїх лічильників. Оплата за воду здійснюється тільки по цій квитанції.

♦ Вигідно чи ні? ..... Подивіться в квитанції і порахуйте, скільки Ви заплатили за останні 12 місяців за холодну і гарячу воду. Навіть з витратами на монтаж лічильників за наступний рік Ви заплатите менше, розумно користуючись водою .....

Показано 1 по 6 із 13 (всього сторінок: 3)