ВИКОРИСТАННЯ СТАЛЕВИХ РАДІАТОРІВ

Write By: admin Published In: ROOT Created Date: 2016-08-23 Hits: 345 Comment: 0

За яких умов відбувається найкраще використання сталевих радіаторів?

Сталеві батареї призначені для використання в системах автономного опалення, які виконані з труб зі сталі та міді,поліпропіленових,металопластикових або інших синтетичних труб з антидифузійним бар'єром, де теплоносієм є вода. Застосовувати їх можна як в одно-, так і в двотрубних системах розведення. Крім того, ці опалювальні прилади можна встановлювати в так званих "соматичних" системах, але з певними обмеженнями, які випливають з характеристик їх місцевого гідравлічного опору.

Нагрівальні прилади такого типу служать для опалення житлових, офісних і виробничих приміщень, в яких відсутня шкідливий корозиційний вплив речовин, які містяться в повітрі, тобто, поверхня радіатора періодично відволожується. Їх категорично не можна використовувати в будівлях, в яких такі дії можуть мати місце - наприклад, у ванних кімнатах, лазнях-саунах, закритих басейнах, на автомийках, заводах з випуску продуктів харчування. Так само вкрай небажана установка сталевих батарей в будинках, які в найперший рік після будівництва або ремонту не будуть обігріватися.

Сталеві панельні батареї варто експлуатувати в закритих автономних системах опалення,які захищені розширювальними баками. Можлива їх установка і у відносно невеликих відкритих системах опалення з тепловою потужністю не більше 25 кВт, але тільки за умови використання інгібіторів корозії, які рекомендовані конкретним заводом-виробником радіатора.

Системи зі сталевими панельними нагрівальними приладами повинні заповнюватися і підживлюватися теплоносієм відповідної якості, показники якого не повинні перевищувати наведених нижче значень:

  • вміст кисню не більше 0,1 мг / л;
  • показник рН води перебувати від 8,0 до 9,5;
  • загальна жорсткість води не вище 4,0 мг-екв / л

Ні в якому разі неприпустимо, крім випадків з аваріями, повний злив теплоносія з системи опалення. Якщо все ж систему необхідно спорожнити, наприклад, під час ремонтних робіт, теплоносій потрібно злити тільки з тієї частини системи, з якої необхідно. Після того як роботи виконані негайно знову наповнити систему водою. Спад в опалювальних системах не повинна бути більше 5% для закритих систем і 10% для відкритих систем. Заборонено встановлення таких радіаторів в системах, в яких верхній робочий тиск може піднятися понад показника в 10 бар, а температура лінії подачі більш + 110Сº. Під час випробувальних запусків системи на герметичність тиск не повинен бути більше 12 бар.

Теплогенератором для систем автономного опалення, обладнаних радіаторами такого типу, можуть бути газові, електричні, рідкопаливні та інші котли. Не можна використовувати сталеві радіатори в системах центрального опалення, які з'єднані прямо з високотемпературної теплоцентраллю - наприклад, за допомогою елеваторних вузлів або насосних вузлів змішання. Такі системи найчастіше застосовуються при висотному будівництві.

Радіатори стальні слід встановлювати, не зрізуючи індивідуальну фабричну упаковку. Ця фабрична упаковка повинна бути на батареї навіть при пуску системи обігріву в дію, для опалення приміщення під час виконання будівельних. Зняти упаковку можна тільки після того, як закінчені оздоблювальні роботи. До моменту установки сталеві радіатори потрібно зберігати виключно в закритих і повністю сухих приміщеннях. Категорично заборонено зберігати ці радіатори на вулиці або в приміщеннях з високою вологість. Носити радіатори потрібно виключно вертикально.

Ні в якому разі не можна чистити поверхню радіатора з використанням миючих засобів, які містять кислоти, розчинники або інші речовини, які можуть викликати корозію.

Як визначити хорошу упаковку сталевих панельних батарей?

Радіатори зі сталі повинні бути поставлені в захисній упаковці, яка дозволяє встановити нагрівальний прилад без необхідності її обрізання. Хороші сталеві радіатори повинні бути упаковані і в термоусадочну плівку. Допоміжне пакування під плівкою, зазвичай, складається з 2 розташованих уздовж радіатора, знизу і зверху, міцних листів гофрокартону. Крім того кути радіаторів повинні бути забезпечені захистом чотирма пластиковими захисними накладками.

 

ddd